Nejšťastnější žena na světě!

“Neměla jsem nic. Nikdy nezapomenu na radost, co jsem získala ten den, kdy jsem se stala členkou skupiny solidarity. Ta skupina – nám ženám -dala tolik možností: být šťastnými ve svém životě a mít sny o lepší budoucnosti,” říká Goretti, bývalá příjemkyně pomoci od CARE, která je dnes inspirativním vzorem pro další ženy.

Seznamte se s ní – chudou venkovskou ženou z Burundi, která se proměnila v sebevědomou a ekonomicky nezávislou ženu. Žije s manželem a šesti dětmi ve vesnici Busiga. Její život byl od začátku velmi těžký. Nemohla o sobě rozhodovat, všechno vždy rozhodoval manžel. Často ji týral a ona se cítila osamělá, zbytečná a ponižovaná. Postupem času ztrácela chuť do života.

Goretti však našla vnitřní sílu vzít svůj život do vlastních rukou a zapojila se do programu „Umwizero“ (Naděje pro budoucnost), který realizuje organizace CARE, a který umožnuje ženám spořit a půjčovat si navzájem peníze. Goretti díky tomuto programu začala podnikat. Na trhu si pronajala stánek a začala tam prodávat banány a arašídy. Práce jí zvýšila sebevědomí a získala díky ní ekonomickou nezávislost. V neposlední řadě získala respekt manžela, který se k ní konečně začal chovat s úctou. Dnes jí dává svobodu v rozhodování, považuje ji za rovnocenného partnera a nedělá nic, co by s ní nejprve neprodiskutoval.

Goretti se díky programu „Umwizero“ naučila také číst a psát a dnes si dovede svá lidská i ženská práva obhájit. Říká o sobě: “ Jsem nejšťastnější ženou na světě!“

Dne 8. 3. jsme oslavili Mezinárodní den žen. Připojte se k nám a pomáhejte ženám, které to bez naší pomoci nedokážou!

Díky naší spolupráci s H&M Conscious Foundation, posílíme více než 100 000 žen, jako je Goretti, po celém světě.

I Celeste Buckingham, podporovatelka CARE, finalistka Česko Slovenské SuperStar a rostoucí popová hvězda, oslavuje sílu dívek a žen na celém světě ve svém novém videu “Nelituji.”