Vítejte v CARE Česká republika

we CARE – připojte se k nám!

Zajímá Vás, kdo jsme? Kde všude působíme? Co jsme i díky Vaší podpoře společně dokázali?  Na těchto stránkách we CARE – neboli volně přeloženo “my se staráme”- najdete odpovědi, aktuální informace i inspiraci k zapojení.

CARE Česká republika je součástí mezinárodní sítě CARE

Po 2. světové válce přinesly tisíce balíků CARE pomoc také do tehdejšího Československa. Dnes – o 70 let později – patří Česká republika ke stabilním a bohatším státům světa. Jsme v situaci, kdy může předávat nezbytnou pomoc dál.

historical 5_2  IMG_1787_2

Distribuce balíků CARE v poválečném Československu
Pomoc CARE na Filipínách

 

Konfederace CARE International zajišťuje humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci ve světě. Je politicky a světonázorově nezávislou organizací, která se neobejde bez podpory veřejnosti, dárců a příznivců.

Působíme ve více než 80 zemích světa. Pracujeme na principu pomoci k soběstačnosti. Jedině v soběstačnosti vidíme efektivní způsob pomoci. Poskytujeme humanitární pomoc na straně jedné a projekty rozvojové spolupráce na straně druhé. V roce 2014 jsme spolupracovali na 880 projektech jak humanitární (138), tak rozvojové spolupráce (742), do kterých bylo přímo zapojeno více než 72 milionů lidí.

mapa_thumb

CARE ve světě


Přidejte se k nám
a starejme se společně o to, aby byl svět lepší, plný naděje, důstojnosti a sociální spravedlnosti. Chceme pokračovat v úsilí o důstojný a bezpečný život pro ty, kteří si sami nedokážou pomoci. Bez Vás to ale nedokážeme! Připojte se k nám! Víme, že i Vám záleží na ostatních – we CARE!